קפה במקינטה

הכלי המקובל והנפוץ ביותר להכנת קפה באיטליה

קפה במקינטה

באילנס יודעים ומכירים כל דרך אפשרית למיצוי הקפה ולדרכים בהם ניתן ליהנות מהתערובות המשובחות, הנבחרות בקפידה על ידי טובי מומחי הקפה של אילנס.

דרך נוספת ליהנות משתיית קפה היא הכנת קפה במקינטה. מקורה של המקינטה באיטליה, והיא הכלי המקובל והנפוץ ביותר להכנת קפה באיטליה, ספרד ופורטוגל.

ישנה טעות נפוצה לקרוא למשקה המוכן במקינטה "אספרסו", אך למעשה, המשקה שונה מאספרסו בכמה פרמטרים מהותיים – בעיקר לחץ וטמפרטורת מיצוי הקפה, וכתוצאה מכך – הטעמים והמרקם המתקבלים.

ערכת הקפה המסורתית המפורסמת, אותה מחזיק כמעט כל גבר ישראלי, יכולה להחליף את הפינג'אן המוכר במקינטה ולהינות מקפה משובח גם בשטח, במילואים עם החברים ובטיול. על הדרך מרוויחים נושא לשיחה על הדרכים השונות לשתיית הקפה.

המקינטה פועלת על פי עיקרון פיזיקלי פשוט. המים נמזגים לכוס שבתחתית המקינטה ומתחממים כבר לפני הרתיחה, נבנה לחץ מאוויר הכלוא מעל המים, האוויר יוצר לחץ הדוחף את המים למעלה דרך צינורית המובילה אל המסננת והמים עוברים דרכה בלחץ וסופגים את שמני הקפה והטעם. התערובת זורמת דרך מסננת נוספת המונעת מגרגרי הקפה לעבור. הקפה זורם בצינורית, ועובר אל הכד שבחלק העליון של המקינטה. התוצאה המתקבלת היא משקה קפה בעל טעם חזק, בשל הלחץ המאפשר חילוץ מוגבר של טעמי הקפה.

להכנת קפה במקינטה יש לטחון את הקפה טחינה גסה יותר מאשר קפה לאספרסו. מומלץ לחמם על אש בינונית-קטנה, כדי שחימום המים יהיה הדרגתי. מורידים את המכשיר ממקור החום, ממתינים מעט עד לתום החליטה, ומוזגים לכוס.

המקינטה מורכבת משלושה חלקים עיקריים:

הכוס, הנמצאת בתחתית המקינטה, ובה ממלאים את המים המשמשים לבישול הקפה.

המסננת, הבנויה בצורת משפך המנוקבת בנקבים זעירים. במסננת שמים את הקפה הקלוי הטחון,

הכד המוברג על הכוס והמסננת, הוא החלק העליון של הכלי. צורתו כצורת חלקו העליון של קומקום – עם מכסה וזרבובית.

באילנס מבחר מגוון של מקינטות קלאסיות ומקינטות מעוצבות בגדלים שונים.

ilan's Gallery

× נשמח לעמוד לשירותכם בווצאפ